top of page
צוות בית הספר והגן
שרון אייזנמן
חונכת ה-ו ומורה למקצועות אמנות ומיומנויות הגוף

בוגרת תואר ראשון בהוראה בהצטיינות יתרה ובעלת תעודת הוראה בתאטרון. מדריכה מוסמכת ומאמנת קבוצות פילטיס, אירובי, עיצוב והתעמלות במים. בעשור האחרון לימדתי תאטרון ילדים בכל הגילים במסגרות פורמליות של ביה"ס רגיל, ביה"ס לאומנויות ובמסגרת חוגים אחה"צ. כמו כן לימדתי סטודנטים פילטיס ויציבה ב"אימפרו", הסטודיו למשחק בקולנוע וטלוויזיה.

אני מאמינה שתפקידי כמורה לשמור ולעודד את הסקרנות הטבעית, היצירתיות והדמיון הרב שילדים ניחנים בהם באופן טבעי. כמחנכת עליי להאמין בכל ילד ולחזק את ביטחונו העצמי על מנת שיעז להתנסות, לחפש ולחקור את העולם בעצמו. מריה מונטסורי אמרה שמשחק הוא הדרך של הילדים ללמוד את מה שלא ניתן ללמד אותם. אני מאמינה גדולה בלמידה חווייתית תוך כדי משחק, ובלימודי תאטרון המעודדים ביטוי עצמי, מסייעים לפתוח הביטחון העצמי ועוזרים לילד לטפח מיומנויות חברתיות כמו שיתוף פעולה ותקשורת.

זהר שתיל
חונכת ה-ו ומורה למקצועות מדעי הרוח והחברה

בוגרת לימודי חינוך ואמנות לתואר ראשון ולימודי א"י וגיאוגרפיה בבית ברל. כיום לומדת לתואר שני בחקר החינוך האלטרנטיבי באוניברסיטת חיפה. בעבר מדריכת טיולים בחברה להגנת הטבע ומפיקת אירועי תוכן. מורה לאמנות במערכת החינוך ציבורי והפרטי מזה שמונה שנים. ".

אני מאמינה שלימוד וחינוך אינטרדיסציפלינרי, בו תחומי דעת השזורים זה בזה, זו הדרך החינוכית הטובה ביותר להעמקה, התנסות, פיתוח ההבעה האישית, יצירתיות ופתיחות מחשבתית. ובנוסף, המשפט הבא מכוון אותי במהלך עבודתי: "המורים הטובים ביותר הם אלה המסמנים לך לאן להביט, אך לא אומרים לך מה לראות.

בשמת הסנר
חונכת ג-ד ומורה למקצועות מדעי הרוח והחברה

בוגרת תואר ראשון בחינוך לא פורמלי ופילוסופיה. בעלת תעודת הוראה ותואר שני במנהל עסקים.

חינוך בעיניי הוא הקשבה עמוקה למנגינה המיוחדת של כל ילד, ראיית מכלול חייו ואמונה ביכולתו לעוף.

מיכל גבע
מורה לחשבון

מורה למתמטיקה, בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב בעלת תעודת הוראה במתמטיקה. במהלך 6 שנות עבודתי במיקרוסופט הקמתי קהילת בני נוער ללימוד תכנות ויזמות עליה קיבלתי ציון לשבח מביל גייטס. בעקבות עבודתי עם בני נוער השלמתי התמחות בתעודת הוראה ועבדתי בתיכון עם נוער בסיכון ובחטיבת ביניים.

המתמטיקה נמצאת סביבנו כמעט בכל מקום, עלינו רק להבחין בה. משימתי להאיר את היכולות של כל ילד ולתת כלים לכל ילד לבטא את עצמו בשיעור חשבון כפי שהיה עושה זאת באומנות.

לאה בן שלמה
מורה לשפה ומוזיקה

מורה למוזיקה ולשפה, ספרות והבעה. סופרת, משוררת ומלחינה, מספרת סיפורים. עסקתי בחינוך והוראת ילדים ומבוגרים. בהוראת עברית באולפן, הוראת כתיבה יוצרת. ובהוראת נגינה בחלילית בבתי ספר ובקונסרבטוריומים. הוצאתי לאור ספר שירה, ספרי ילדים וספר למבוגרים ולנוער בעברית ובאנגלית. משתתפת במפגשי סופרת עם ילדים ומבוגרים.

אני מאמינה בלמידה מתוך עניין ומעורבות. אני מאמינה בחברות, בשמחה ובהומור ככוח מניע ובריא. בגירוי המחשבה והרגש. נהנית מאוד מדיאלוג עם התלמידים וההעשרה ההדדית. אני מאמינה באיכויות, ולשם אני מכוונת את תלמידי. אני מלמדת בהקשרים והחומרים שאני מביאה לשיעור ככל שיהיו מגוונים, מפתיעים ושונים בצורתם, הם קשורים זה לזה ומחזקים רעיונות וערכים, מעוררים שאלות ומגרים את המחשבה. אני מאמינה שהקניית ידע וחינוך שלובים זה בזה. "אמרה ילדה שהריחה ורד אדום – כמה חבל שאין לאף אחד יותר מאף אחד"

אפרת לוי וייסברג
גננת

תואר ראשון בהוראת מחול בסמינר הקיבוצים הסבה לגננת מוסמכת בגיל הרך בבית ברל. עובדת כגננת מזה 6 שנים זו השנה הרביעית שלי במקום לגדול כגננת משלימה.

אני מאמינה בערך הכבוד, האכפתיות וקבלת האחר. מאמינה בסקרנותו הטבעית של הילד, בפיתוח היצירתיות שלו ובהעצמת חוזקותיו ויכולתיו.

שולי בר שלטון
מנהלת - בצוות ניהול ביה"ס, יועצת פדגוגית ומורה

בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני במנהל עסקים, מפיקת אירועים מוסמכת, בוגרת לימודי מובילי אוריינות ומידענות מתוקשבת באונברסיטת ת"א. בעלת 26 שנות ותק בהוראה ו-11 שנות ותק בניהול, כסגנית-מנהלת בביה"ס הקהילתי "צהלה". מתמחה בתקשוב, עוסקת בבניית תכניות לימוד ויחידות הוראה (לרבות יחידות הוראה מתוקשבות), בתכנון ובניית השתלמויות ובהדרכת סגלי הוראה. הפיקה מחזות-זמר, אירועים קהילתיים ותערוכות.

אני מאמינה בחינוך המושתת על ערכי אחריות והוגנות, כבוד לזולת ולסביבה, שייכות ונתינה, מעורבות ועזרה הדדית. אני מאמינה כי על בית הספר להיות בית חם, תומך ומצמיח, אשר יפתח לומד עצמאי, חוקר, סקרן, יוזם, מבקר, הלוקח אחריות על תהליכי הלמידה שלו ויודע לעבוד בצוות. אני רואה חשיבות רבה בזימון חוויות לימודיות משמעותיות ויצירת ענין ומוטיבציה ללמידה. חשוב לי שבכל ילד יבואו לידי ביטוי חוזקותיו האישיות, כישוריו וכישרונותיו.

גלעד ליבמן
מנהל ביה"ס ומורה

אב לשלושה ונשוי לאחת. בעל תואר ראשון ותעודת הוראה בפילוסופיה, וכעת בעיצומה של עבודת מחקר בנושא החינוך הדמוקרטי.

סביבת העבודה שלנו, החונכים והמורים, מעוררת פליאה ויראה. היא מעוררת חיים ושמחה. היא מעוררת. מפני שלבם של הילדים פועם חשוף ופתוח. זוהי חכמתם הרבה של הילדים. ולרגעים יש ביניהם שמדמים עצמם מסתירים, שמבקשים להיעלם מעין, שמתביישים, שחשים חסרים. ובכל זאת חכמת לבם גדולה מזאת והנה הוא פועם חשוף ופתוח. בכל יום אני מבקש לפתוח בעדם את הלב חזרה ומתוך המפגש הזה ללמוד אתם באהבה. אני חש את גודל האחריות ואת שפע המזל הטוב, לקום בכל בוקר וליצור עם הצוות ועם הילדים מקום לגדול.

חן עזורה
חונכת כתה א

בעלת תואר שני (M.A) בייעוץ חינוכי עם התמחות בגיל הרך ולקויות למידה מאוניברסיטת תל אביב ותעודת הוראה בחינוך מיוחד.

אני מאמינה בראיה הוליסטית המבקשת לתת מקום לכל תחומי החיים של התלמיד, לעשות שימוש בתחומי העניין ולתת ביטוי לחוזקות. שיתופיות ותקשורת חיובית ונעימה היא בסיס משמעותי בעיני על מנת לאפשר לתלמיד להרגיש משמעות בחוויה הבית ספרית ובלמידה על עצמו ועל החומר הנלמד.

רקל סוי
מורה לחשבון ומדעים וחונכת אישית

בעלת תואר ראשון בהוראת המדעים. בעלת נסיון של 5 שנים כמורה למדעים ולמתמטיקה. נלהבת מקידום חשיבות של המדע והשימוש של במתמטיקה לבני נוער של ימינו בטכנולוגיות החינוך עדכניות.

מנקודת מבט שלי, ההוראה היא תהליך של השראה לילדים על למידה ולעזור להם לגלות את עצמם. המורים הם האנשים שמשפיעים עלינו הכי הרבה ואני נלהבת מהרעיון של ביצוע שינויים בחיי האנשים ולהשפיע עליהם. מצד שני ההוראה גורמת לי להישאר צעירה במוח והלומדת לכל החיי

ענת עטר
גננת

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות , עובדת עם ילדים בצהרונים וגנים בחמש שנים האחרונות ,במסגרות שונות.

אני מאמינה שלימוד אמיתי נעשה תוך כדי הקשבה והכרות עם הילד והנגשה בדרך המתאימה לו. אני מאמינה בשיתוף פעולה, וחינוך לעצמאות, בפתירת בעיות ומציאת פתרונות חלופיים.

תמרה ירושלמי
מזכירה אדמיניסטרטיבית ומובילת צהרון

התפקיד מאפשר לי להיות מזכירה/אחות/טכנאית/אמא.

מאמינה בחינוך דמוקרטי פתוח. אוהבת את בית הספר והגן. אני עושה ואעשה כל מה שצריך כדי שהצוות יוכל לחנך בנחת וכדי שהילדים יוכלו להיות מאושרים.

שלי מרקסון
מנהלת - בצוות ניהול ביה"ס, מנהלת רצף גן-א-ב ומורה

בוגרת מסלול מצטיינים במכללה לחינוך ע״ש דוד ילין בירושלים. בעלת תעודת הוראה - מורה מוסמכת בכירה, התמחות בגיל-הרך גן וכיתות א׳-ב׳. בעלת ניסיון בניהול גני ילדים, חינוך כיתות דו-גילאיות בחטיבות צעירות וחינוך כיתות א׳-ג׳. בוגרת קורס הנחיית קבוצות/צוותי משימה בחסות אוניברסיטת בר-אילן ובעלת הסמכה כמטפלת בדמיון מודרך ו- NLP.

כשמתקיימים התנאים הבסיסיים של בטחון, קבלה, קשר ואהבה, נבראות בכל רגע ורגע שפע של הזדמנויות - לחלום ולהגשים, ליצור ולחקור, לשתף ולהקשיב, לשיר ולרקוד, להתפעל מפרח וללטף בעל-חיים... אני מאמינה שבמקום כזה, שבו מתקיימת שותפות אמתית - קטנים כגדולים, אותן שפע ההזדמנויות המתרחשות מתוך בחירה חופשית, יביאו לידי ביטוי את היכולות הנפלאות גם של כל אחד ואחת וגם של הקבוצה השלמה.

אפרת קולר-מלמד
חונכת ג-ד ומורה למקצועות אמנות ולאנגלית

בעלת תואר ראשון באומנות רב תחומית אוניברסיטת תל אביב. בוגרת לימודי חינוך וולדורף ולימודי הסבה להוראת אנגלית. אל החינוך הגעתי בהדרגה, למרות שזה תמיד היה שם באופק, מעיניי היו בקריירה אחרת (עיצוב והפקה).

זה התחיל אצלי בטעימה של למידה מסוג מופלא ואיכותי בביה"ס התיכון בו למדתי (בית ספר בינלאומי בסינגפור) ואז הבנתי שיש חיה כזו – למידה מרתקת, יחס אישי, ואנשי מקצוע שבאמת אוהבים אנשים ואת עבודתם. זה המשיך בעת הפיכתי לאם, או אז החינוך החל לחדור אט אט "בדלת האחורית" במעין חינוך ביתי משלים שהענקתי לילדיי, מתוך רצון להשאיר אצלם את יצר הסקרנות, היצירתיות והפתיחות המחשבתית. ומאז אני במסע ליקוט של דרכי הוראם. בכך אני נעזרת בגישות חינוכיות מגוונות: וולדורף, מונטסורי ורג'יו אמילה. את כל אלו מערבבת בקלחת חמה של אהבה, סקרנות וכבוד. ובכל העת, נותנת לילדה שבי לה, אוספת, מחברת ומרכיבה את הדרך שנכונה בעיני להוראה יצירתית ומכבדת אדהאיר את הדרך, ולזכות שלי, כמבוגר שעובד עם ילדים, לאפשר למידה שהיא יצירתית וחוויתית, כזו שתאפשר לנו לקחת אותה כצידה לדרך.

ליבנת רוזין
חונכת כיתה ב

בעלת תואר שני (M.A) בחינוך המיוחד, ומאבחנת דידקטית (אוניברסיטת בר אילן). התמחות בלקויות למידה וילדים על רצף ה ASD (אוטיזם). מדריכה פדגוגית בחינוך המיוחד ובחינוך היסודי.

אני מאמינה שעל ידי מתן דוגמה אישית לילד ונטיעת תחושת בטחון ואמון ביכולתיו ניתן לעודד כל ילד לנסות להתנסות וכמובן להצליח.

רעות גבאי
מורה לחינוך גופני בבית הספר ובגן

בוגרת מכללת וינגייט בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה, התמחות במגמת קשישים. בעלת תעודות הדרכה בכדורגל, כדורסל ושחייה.

אני מאמינה כי אין דבר העומד בפני הרצון! אין ילד שאינו מסוגל לבצע דבר מסוים, אם תאמין בעצמך אתה תצליח!

יעל פסטינגר
גננת מובילה

בוגרת סמינר הקיבוצים במסלול חינוך מיוחד לגיל הרך, בעלת נסיון של מעל לעשר שנים בהובלת קבוצות גן. הקמתי וניהלתי גן בבית הספר הדמוקרטי מרחב ברעננה

אני מאמינה בשיתוף ובתקשורת בונה, בלמידה מתוך חוויה ואתגר ובמתן מענה אישי ומרחב פעולה לכל ילדה וילד

צבייה פרידמן
מנהלת ארגונית

בוגרת לימודי פילוסופיה וחינוך
תואר M.A. בתקשורת וטכנולוגיה בחינוך
תואר M.A. בפילוסופיה, מידע ותרבות דיגיטאלית.
תעודת הוראה מורה בכיר בית ברל, פעילה בתנועת הצופים ופעילה חברתית בתחום של מגדר ושוויון זכויות.

אני מאמינה בגישה חינוכית, המבקשת לטפח את רוחו של החניך על ידי חקרנות, אוטונומיה, פרשנות ולימוד מעמיק. להבין את נטיות ליבו של הילד, את כישוריו ואת הבחירות שלו באמצעות דיאלוג מתמיד, המלווה בהכוונה לצמיחה אישית ותרבותית של הילד בתוך הקבוצה. טיפוח עקבי באמצעות דוגמה אישית להפנמת החשיבות של מעשים טובים, של כבוד והערכה לסביבה בה אנו פועלים ושיח מכבד. פיתוח יכולות, המסייעות להתמודדות מוצלחת עם קשיים ואתגרים.

bottom of page